Narty Rytro

Gdzie na narty ? Rytro i Beskid Sądecki, Słowacja

 

NARTY W RYTRO
i w BESKIDZIE SĄDECKIM:

Stacja narciarska - Ryterski Raj  ( RyterSKI) odległości - 2,5 km od nas
Narty Rytro
Wyciąg dywanikowy SunKid


Ze stoku rozpościera się przepiękny widok na okoliczne góry. Stacja jest idealna dla rodzin i osób szukających spokojnego ośrodka narciarskiego. Miejsce na narty praktycznie dla wszystkich, od dzieci do doświadczonych narciarzy.
5 tras, najdłuższa 1200 m i szerokości do 50 m.
Dla dzieci jest tu ośla łączka i bardzo wygodny wyciąg dywanowy SunKid z bardzo łatwą trasą do nauki i stawiania pierwszych kroków na nartach. Stacja narciarska Ryterski Raj zajmuje bardzo wysokie miejsca w rankingach stoków przyjazdnych dla dzieci.
Dla osób pragnące podszkolić swoją technikę są dwie trasy z orczykami o łącznej długości 300 m.
Dla zaawansowanych narciarzy jest tu 4 osobowy wyciąg krzesełkowy z taśmą przesuwną i trasy o długości:700, 1000 i 1200 metrów, łącznie z trasą z homologacją FIS oprzewyższeniu 220 m. Szerokość trasy dochodzi do 50 m.
Stok posiada system sztucznego naśnieżania oraz oświetlania.
Na miejscu jest wypożyczalnia oraz szkółka narciarska.
Miedzy godziną 16-17 cały stok jest ratrakowany przed jazdą nocną. Jazda nocna odbywa się na oświetlonym stoku w godzinach 17-21. Cena karnetu nocnego 25 zł.
Na dole znajduje się karczma z bardzo umiarkowanymi cenami, pyszną szarlotką, pizzą, daniami, etc i z widokiem na trasy narciarskie.
Od 2018 roku przy stacji funkcjonuje duże odkryte lodowisko. Tak więc nawet osoby nie jeżdżące na nartach nie będą się tu nudzić.

Stacja narciarska - Kokuszka-SKI w odległości - 7 km od nas
Kokuszka-SKI
Narty Kokuszka

Mała rodzinna stacja narciarska. Idealna dla dzieci i średniozaawansowanych.
Na miejscu szkółka narciarska, wypożyczalnia i restauracja.
Miła obsługa, fajne widoki, umiarkowane ceny i relatywny brak kolejek.
Na miejscu zimowy park zabaw i Snowtubing ( zjazdy na pontonach).
Dwia stoki:
Duży z dwuosobowym wyciągiem orczykowym i trasą niebieską 750 m. oraz czerwoną 650 m. Trasy są szerokie 70m.
Mały z wyciągiem tależykowym dla początkujących 120 m. oraz z wyciagiem dywanowym 50 m


Stacja narciarska - Dwie Doliny Wierchomla - 19 km od nas
Wierchomla narty


Trasy 1800 m, 1000 m, 550 m, 110 m.
Trzy wyciągi orczykowe oraz wyciąg krzesełkow o długości 1600 m - różnica poziomów 300 m, szerokość trasy zjazdowej 50 – 100 m - w dolnej części trasa czerwona. Stok oświetlony i naśnieżany. Snowpark.
Na miejscu kilka wypożyczalni i szkółek narciarskich. Punkty handlowe z pamiątkmi, restauracja, pizzeria, łemkowska chata. Szałas Bacy w połowie najdłuższego stoku.


Stacja narciarska LIMANOWA -SKI - 38 km od nas
Jest tu 4 osobowy wyciąg krzesełkowy oraz dwa wyciągi orczykowe. Najdłuższa trasa ma 1000 m i jest to trasa dla średniozaawansowanych. Dla osób zaawansowanych przygotowana jest trasa o długości 700 m posiadająca homologację FIS do międzynarodowych zawodów w slalomie. Dla osób uczących się i dzieci jest tu 300 m łagodna trasa przy wyciągach orczykowych. Stok jest oświetlony i jest czynny do godziny 21:00. Suma wszystkich tras wynosi 2300 m. Stacja znajduje się na północnym stoku Łysej Góry w Beskidzie Wyspowym. Warunki klimatyczne są ta bardzo korzystne pod względem opadów i utrzymywania się warstwy śniegu.  Sa tu dwa punkty gastronowmiczne: na szczycie restauracja z tarasami widokowymi z których można podziwiać Beskidy, Gorce, Pieniny i Tatry;  zaś na dole znajduje się bar gastronomiczny. Jest tu również wypożyczalnia sprzętu, serwis oraz szkoła narciarska.

 
Stacje narciarskie - Jaworzyna, Słotwiny, Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój - 40 km
NOWOŚĆ 2019 - Nowa Wieża widokowa i ścieżka w koronach drzew na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.) Wieża ma wysokość blisko 50 metrów, a ścieżka do niej prowadząca 1030 metrów długości. Nowa wieża widokowa w Krynicy - Zdrój / Slotwiny jest wyższa i ma dłuższą ścieżkę w porównaniu ze ścieżką w koronach drzew Bachledka w Bachledovej Dolinie niedaleko Zdiaru na Słowacji, która ma 32 m wysokości i ścieżkę o długości 600 metrów. Ceny biletów: 39 zł normalne, 32 zł ulgowe.

Stacja Narciarska Tylicz - 48 km od nas ( 1 h samochodem)


Sytacja Narciarska "Palenica" w Szczawnicy - 48 km od nas (1h samochodem)

Wyciąg kszesełkowy 2 osobowy, dwa wyciągi tależykowe. Są tu cztery trasy 1800 m, 1000 m, 500 m. 400 m. Trasa narciarska Palenica I posiada homolgację FIS do rozgrywania zawodów w slalomie i slalomie gigancie. Na miejscu iwypożyczalne i killka punktów gastronomicznych.

Arena Narciarska Jaworki - Homole 55 km od nas (1h samochodem)SŁOWACJA - NARTY

W zasięgu godziny jazdy samochodem jest kilka ciekawych miejsc na narty u naszych południowych sąsiadów. Niewątpliwą zaletą nart na Słowacji jest możliwość połaczenie zimowego szleństwa z odpoczynkiem w basenach termalnych np: Vrbow ( Wierzbów), AquaCity Poprad lub nieco dalej Tatralandia ( 1,5 h. od nas)


BACHLEDKA SKI & SUN (polecamy) - 69 km ( 1 h dojazdu samochodem od nas)
10 osobowa kolej gondolowa, 4 os. kolej krzesełkowa, 5 orczyków.
Około 9 km tras na stoku i 20 km tras biegowych.
Jazda nocna, oświetlone lodowisko, całoroczny park zabaw, żłobek narciarski.
Nowość: Ścieżka w koroanach drzew na wys. 24 m. i wierza widokowa ślimak na wys. 32 m.

SKI Litmanova 37 km.

Tatrzańska Łomnica 70 km (1,1 h.)

Stary Smokowiec 75 km.